TruckBusWorld

International

International MV

International MV Series według amerykańskiej strony i kart danych ze stycznia 2026 r.: MV607 i niskoprofilowy MV60H, silniki Cummins B6.7 i L9, trzy kabiny, osie, hamulce i systemy bezpieczeństwa.

Opublikowano · Zaktualizowano

  • 2 konfiguracje osi
Biała ciężarówka International MV w wersji podwozia z kabiną, z kabiną dzienną, widziana z prawego przodu na zaśnieżonym placu, z emblematem MV z boku maski, gołą czarną ramą za kabiną zakończoną podwójnymi kołami tylnymi i drugim białym MV przy prawej krawędzi
Mr.choppers — CC BY-SA 4.0

Przegląd modelu

Segment
Dystrybucja
Konfiguracje osi
2 (4x2…)
Skrzynia biegów
Skrzynie automatyczne Allison 2000 i 3000 Series (HS, EVS, RDS, MH); skrzynie manualne Eaton Fuller 6- i 10-biegowe; w pełni zautomatyzowana skrzynia manualna Eaton Fuller Advantage 10-biegowa w karcie danych ze stycznia 2026 r.

Konfiguracje osi: 4x2 · 6x4

MV Series to gama ciężarówek, którą International Motors przedstawia na swojej witrynie dla USA i Kanady z dwoma silnikami Cummins, trzema wielkościami kabiny i układem osi 4x2 lub 6x4, jako samochód ciężarowy jednoczłonowy lub ciągnik siodłowy. Ta strona powstała na podstawie strony International poświęconej MV Series, odczytanej 27 października 2026 r., oraz sześciu kart MV z witryny international.com, wszystkich ze stopką ze stycznia 2026 r.: ogólnej karty danych (TAD24006, z nagłówkiem 2024–25) oraz kart zastosowań dla ciężarówek z zabudową kontenerową (TAD24007), dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej (TAD24008), z żurawiem (TAD24009), pomocy drogowej (TAD24010) i z pługiem śnieżnym (TAD24011). Żaden z przejrzanych dokumentów International nie podaje rozpoczęcia produkcji ani wcześniejszych generacji MV Series.

Modele i konfiguracje

Tabela karty danych zaczyna się od wiersza 107” BBC Set-Back Front Axle i wymienia dwa modele: MV607 z BBC (od zderzaka do tylnej ściany kabiny) 107,5 cala i BA 40,4 cala oraz MV60H z tymi samymi wartościami, oznaczony „Low Profile”. Strona MV podaje dla obu modeli BBC 107 cali i BA 40 cali. Oba dokumenty wymieniają kabinę dzienną, przedłużoną i brygadową oraz układy osi 4x2 i 6x4, które wyjaśnia tekst o układach osi ciężarówek.

Strona MV wymienia pięć konfiguracji podwozia, każdą z podanymi niżej wartościami mas:

Konfiguracje podwozia MV na stronie MV International (odczyt 27 października 2026 r.), dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) i najwyższa dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów (GCWR) w funtach, tak jak je wydrukowano.
KonfiguracjaSilnikGVWR, lbGCWR maks., lb
MV60H 4x2Cummins B6.717 999–29 000–
MV60H 4x2Cummins L921 000–29 000–
MV607 4x2Cummins B6.717 999–37 000–
MV607 4x2Cummins L921 000–44 700–
MV607 4x2, ciągnik siodłowyCummins B6.717 999–37 00052 000
MV607 4x2, ciągnik siodłowyCummins L921 000–44 70080 000
MV607 6x4Cummins L944 000–54 700–
MV607 6x4, ciągnik siodłowyCummins L944 000–54 70080 000

Konfiguracje 6x4 są wymieniane wyłącznie z L9. Ta sama strona podaje w podsumowaniu masę całkowitą pojazdu MV 20 000–54 600 funtów, a karta danych podaje GVWR 21 500–54 700 funtów. Amerykańskie oznaczenia mas omawia tekst o GVWR, GCWR i GAWR. Żaden z przejrzanych dokumentów International nie podaje masy własnej ani całkowitej długości, szerokości lub wysokości MV.

Kabina i wnętrze

International opisuje kabinę MV jako „high-strength, low-alloy (HSLA) reinforced, cold-rolled steel construction” z uszczelnieniami zapewniającymi szczelność powietrzną i wodną i podaje, że wszystkie konfiguracje MV przechodzą test wytrzymałości dachu SAE J2422. Strona MV wymienia sześć etapów ochrony kabiny przed korozją: tłoczona stal z obustronną powłoką cynkową 60G/60G; mycie środkiem kaustycznym i środkiem powierzchniowo czynnym; trójmetaliczna powłoka fosforanowa z niklu, cynku i manganu; epoksydowy podkład nakładany elektroforetycznie (e-coat), który pokrywa i uszczelnia całą odsłoniętą powierzchnię metalu kabiny; akrylowa warstwa bazowa; oraz uretanowy lakier bezbarwny. Strona podaje też, że każdy spawany zespół kabiny jest zanurzany w podkładzie nakładanym elektrostatycznie. Panele podłogi i przestrzeni na stopy (toe-kick) mają powłokę InterCoat ChemGuard – chromowo-cynkową powłokę fosforanową, którą International nazywa „a self-healing layer of skin on our galvanized steel” – a natryskiwana powłoka podłogi z poliuretanu i polimocznika jest opcją.

Na zewnątrz strona MV wymienia opadającą maskę i reflektory halogenowe, a jako opcje reflektory LED i odchylane (breakaway) lusterka montowane na masce. Tekst karty danych wymienia wśród dostępnych funkcji bezpieczeństwa „standard LED headlights, breakaway pedestal, cab and hood mounted mirrors”, natomiast jej tabela podaje reflektory halogenowe o przedłużonej trwałości, a jako opcje reflektory LED i podgrzewane reflektory LED; tabela strony MV podaje te same trzy rodzaje reflektorów.

We wnętrzu International oferuje dwa poziomy wykończenia. Classic ma wstawki w neutralnym kolorze na drzwiach i desce rozdzielczej oraz czarne klamki; Diamond dodaje akcenty imitujące drewno Mineral Grey Teak i błyszczące klamki. Standardowa deska rozdzielcza jest płaska, z umieszczonym centralnie nawiewem dla środkowego pasażera, a strona wymienia też prostą (straight) deskę rozdzielczą lub deskę z panelem bocznym (wing-panel) oraz konfigurowalne siedzenia. Opcjonalna dźwignia zmiany biegów na kolumnie kierownicy pozwala kierowcy wybrać bieg, zmieniać biegi ręcznie i włączać silnikowy hamulec kompresyjny; według karty danych pozwala kierowcom zmieniać biegi i włączać hamulec Jacobs bez patrzenia w dół. Jak działają takie hamulce, omawia tekst o retarderach i hamowaniu silnikiem. Strona MV podaje, że dźwignia jest dostępna ze skrzyniami Allison 1000 i 2000 Series, a wymagana z 3000 Series, a karta danych powtarza to w przypisie. Strona podaje, że nawiewy HVAC przeprojektowano i kierowca może je regulować.

Silniki

Silniki Cummins do MV na stronie MV i w karcie danych International, w jednostkach producenta.
SilnikStrona MV (odczyt 27 października 2026 r.)Karta danych (styczeń 2026 r.)
Cummins B6.7200–360 hp, 520–750 lb-ft200–360 hp, 600–800 lb-ft
Cummins L9260–360 hp, 860–1 150 lb-ftDo 450 hp, 1 250 lb-ft

Oba dokumenty oznaczają wersje B6.7 o mocy 340 hp z momentem 700 lb-ft i 360 hp z momentem 800 lb-ft jako dostępne wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych i kamperów (RV). Karta danych dodaje, że wersje B6.7 o mocy 200–250 hp i momencie 600–660 lb-ft nie są dostępne w zastosowaniach dla pojazdów uprzywilejowanych; strona MV podaje, że wersja L9 o mocy 260 hp i momencie 860 lb-ft „is not available for emergency”. International podaje moc w koniach mechanicznych, a moment obrotowy w funtostopach; żaden z przejrzanych dokumentów International nie podaje dla żadnego z tych silników wartości w kilowatach ani w niutonometrach, pojemności skokowej ani normy emisji spalin. Sam silnik B6.7 opisuje tekst o silniku Cummins B6.7.

Układ wydechowy jest pojedynczy i poziomy, z urządzeniem oczyszczania spalin zamontowanym po prawej stronie ramy, pod kabiną lub za nią, oraz z poziomą lub pionową końcówką wydechu.

Skrzynie biegów

Strona MV wymienia automatyczne skrzynie biegów Allison 2000 i 3000 Series w wersjach HS, EVS, RDS i MH oraz 6-biegowe i 10-biegowe manualne skrzynie Eaton Fuller. Karta danych wymienia te same i dodaje 10-biegową, w pełni zautomatyzowaną skrzynię manualną Eaton Fuller Advantage – typ skrzyni omówiony w tekście o zautomatyzowanych skrzyniach biegów. Karta danych dla pługów śnieżnych wymienia jako dostępną przystawkę odbioru mocy napędzaną od skrzyni biegów.

Osie, zawieszenie i hamulce

Nośności osi i zawieszeń MV na stronie MV i w karcie danych International, w funtach, tak jak je wydrukowano.
ParametrStrona MV (odczyt 27 października 2026 r.)Karta danych (styczeń 2026 r.)
Osie przednieMeritor 8 000–14 700 (4x2, 6x4); Dana Spicer 8 000–14 700; Hendrickson Steertek 10 000 i 12 000Cummins-Meritor 8 000–14 700 (4x2, 6x4); Dana Spicer 8 000–14 700; Hendrickson Steertek 10 000–12 000
Zawieszenie przednieResorowe, resor paraboliczny o zmiennym przekroju (taper leaf): 8 000–14 700Resorowe, resor paraboliczny o zmiennym przekroju (taper leaf): 8 000–14 700
Pojedyncza oś tylna (4x2)Meritor, Dana Spicer: 13 500–30 000Cummins-Meritor, Dana Spicer: 13 500–30 000
Tandem osi tylnych (6x4)Meritor: 34 000–40 000Cummins-Meritor: 34 000–40 000
Zawieszenie tylne, oś pojedynczaResorowe, pojedyncze o zmiennej sztywności (vari-rate): 13 500–31 000Resorowe, pojedyncze o zmiennej sztywności (vari-rate): 13 500–31 000
Zawieszenie tylne, tandem4 resory wielopiórowe: 34 000–40 0004 resory wielopiórowe: 34 000–40 000

Oba dokumenty wymieniają zawieszenie pneumatyczne IROS jako dostępne dla osi pojedynczych i tandemów. Dla ciężarówek z pługiem śnieżnym strona MV wymienia jako opcje oś przednią i zawieszenie 14,7k, a karta danych dla pługów śnieżnych podaje tę oś jako Dana Spicer E-1462I z przednim zawieszeniem na resorach parabolicznych o zmiennym przekroju (taper leaf) z mocowaniem wieszakowym (shackle).

Strona MV wymienia hydrauliczne hamulce tarczowe z czterokanałowym ABS i opcjonalną kontrolą trakcji, a jako opcję hamulce pneumatyczne z ABS, opcjonalną kontrolą trakcji i opcjonalnym systemem Electronic Stability Program z kontrolą trakcji. Karta danych wymienia w standardzie hamulce pneumatyczne z ABS, z opcjonalną kontrolą trakcji i opcjonalnym systemem Electronic Stability Program z kontrolą trakcji, a jako opcję hydrauliczne hamulce tarczowe z czterokanałowym ABS. Oba dokumenty wymieniają układy kierownicze Sheppard i TRW/Ross, które karta danych podaje jako układy ze wspomaganiem kierownicy. Strona MV wymienia opony Continental, Michelin, Goodyear, Bridgestone, Hankook i Yokohama; karta danych podaje Pirelli zamiast Yokohamy.

Rama i rozstawy osi

Rama jest wymieniana w wersji ze stali niskostopowej o podwyższonej wytrzymałości 50 000–80 000 psi lub ze stali stopowej ulepszanej cieplnie 120 000 psi, z wolnym od osprzętu odcinkiem CA dostępnym do montażu zabudowy. Wiersz karty danych dotyczący ramy wymienia też 20-calowe zintegrowane przednie przedłużenie ramy; karta danych dla pługów śnieżnych wymienia je wśród swoich opcji, a strona MV wymienia opcjonalne przednie przedłużenie ramy dla ciężarówek z pługiem śnieżnym. Strona MV wymienia elementy złączne podwozia Huck Bolt.

Karta danych podaje rozstawy osi 128–311 cali. W sekcji „Wheelbase Options” strona MV wymienia 217 cali dla zabudowy serwisowej (service body) oraz cztery pozycje dla zabudowy kontenerowej (dry van), każdą w postaci rozstawu osi i drugiej wartości, po których następuje „typical” i długość zabudowy: 217 / 100 cali (zabudowa 20-stopowa), 236 / 100 cali (zabudowa 22-stopowa), 254 / 106 cali (zabudowa 24-stopowa) i 272 / 112 cali (zabudowa 26-stopowa). Strona nie opisuje, czego dotyczy druga wartość.

Instalacja elektryczna i zbiorniki

MV ma instalację elektryczną Diamond Logic International, która według International pozwala klientom programować zautomatyzowane zadania. Na potrzeby montażu zabudowy strona MV wymienia podzespoły typu plug-and-play, brak konieczności podłączania przewodów na stałe do tablic bezpieczników i skrzynek przekaźników, brak konieczności demontażu deski rozdzielczej przy montażu przełączników, zintegrowane lampki i brzęczyki oraz odczepy przewodów (pigtails) pobierające zasilanie i sygnał bezpośrednio z wiązki; zestawy przełączników, które nie wymagają wycinania otworów w desce rozdzielczej, elastyczne położenie i rodzaje przełączników, zintegrowane podświetlenie i lampki kontrolne oraz przełączniki, którym można zmienić funkcję bez ich przenoszenia. Do ochrony wyposażenia wymienia blokady przystawki odbioru mocy, blokady wyposażenia, odłączanie odbiorników (load shedding) i zabezpieczenie przed kradzieżą. Karta danych dodaje okablowanie oświetlenia dla producentów zabudów i moduły Remote Power Modules (RPM). Strona wymienia też pakiet standardowych funkcji telematycznych.

Alternatory to jednostki 12-woltowe o prądzie 160–325 A. Strona MV podaje od dwóch do trzech akumulatorów 12-woltowych; karta danych podaje od dwóch do czterech, o 1 320–3 450 CCA. Zbiorniki paliwa mają pojemność od 40 do 140 galonów, są z niepolerowanego lub polerowanego aluminium i są montowane pod kabiną po prawej stronie, po lewej stronie lub po obu stronach; zbiorniki DEF mają pojemność od 5 do 16,5 galona.

Systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy

Układ łagodzenia skutków kolizji Bendix Fusion jest opcją. International opisuje go jako łączący adaptacyjny tempomat, ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, ostrzeganie o przekroczeniu prędkości i hamowanie przed stojącymi pojazdami. Strona MV wymienia jako standard w ramach systemu: ACC Stop and Driver Go, łagodzenie skutków kolizji i AEB, ostrzeganie przed kolizją z pieszym i hamowanie, ulepszony AEB z dużym opóźnieniem hamowania, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości z ostrzeganiem o przekroczeniu prędkości, ostrzeganie przed zjechaniem z jezdni oraz ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu oznaczone „(on/off) – 15 minutes”. Jako opcje wymienia ACC Stop and Auto Go, zmienny odstęp od poprzedzającego pojazdu, Pass Assist, automatyczne światła drogowe z wyłącznikiem oraz ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu oznaczone „(on/off/mute) – Key Cycle”. Opcjonalny Premium Gauge Cluster – konfigurowalny wyświetlacz cyfrowy z maksymalnie 15 cyfrowymi wskaźnikami, odczytem nacisku na osie i ciśnienia w oponach oraz ostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa – jest wymagany przy układzie łagodzenia skutków kolizji.

Opcjonalny Bendix BlindSpotter obejmuje zakres 150 stopni i wykrywa obiekty do 10 stóp na prawo od pojazdu oraz 12 stóp do przodu i do tyłu. Karta danych wymienia opcjonalny Bendix Fusion i Blind Spot Monitoring System wśród funkcji bezpieczeństwa czynnego; karta danych dla pługów śnieżnych wymienia tylko opcjonalny Blind Spot Monitoring System.

Karty zastosowań

Lista materiałów na stronie MV wymienia kartę specyfikacji (spec card) oraz karty danych dla ciężarówek z żurawiem, z pługiem śnieżnym, dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej, z zabudową kontenerową i pomocy drogowej. Karty dla zabudowy kontenerowej, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, żurawia i pomocy drogowej zawierają pod własnymi tytułami ten sam tekst i tę samą tabelę co ogólna karta danych. Karta danych dla pługów śnieżnych zastępuje tabelę opisami powłoki ChemGuard, natryskiwanej powłoki podłogi i procesu lakierowania e-coat oraz wykazem opcji: 20-calowe zintegrowane przednie przedłużenie ramy bez wsporników mega-brackets, przyłącze świateł pługa, okablowanie prędkości jazdy (road speed) i inne okablowanie w desce rozdzielczej lub za siedzeniem, podgrzewana szyba przednia, oś przednia 14,7k Dana Spicer E-1462I, przednie zawieszenie na resorach parabolicznych o zmiennym przekroju (taper leaf) z mocowaniem wieszakowym (shackle), przystawka odbioru mocy napędzana od skrzyni biegów i uszczelnione zaciski akumulatorów. Strona MV opisuje przednie przedłużenie ramy jako „rated for an 11-foot, 2,500-lb. plow assembly”.

Parametry pługa według przedłużenia ramy w karcie danych MV dla pługów śnieżnych (TAD24011, styczeń 2026 r.); karta zaznacza, że przykręcane przedłużenie jest dostępne u dostawców rynku wtórnego (aftermarket).
Przedłużenie ramySzerokość pługaMasa pługa, lbZaczep, lbRazem, lb
Opcjonalne zintegrowane11 ft2 0005002 500
Opcjonalne przykręcane10 ft1 2501001 350
Uwagi do źródeł

Amerykańska strona International poświęcona MV Series, odczytana 27 października 2026 r., i karta danych MV (TAD24006, styczeń 2026 r.) opisują dwa modele, MV607 i niskoprofilowy MV60H, każdy z BBC 107 cali i BA 40 cali na stronie (107,5 cala i 40,4 cala w karcie), z kabiną dzienną, przedłużoną lub brygadową i w układzie 4x2 lub 6x4 jako samochód ciężarowy jednoczłonowy lub ciągnik siodłowy. Silniki, w jednostkach producenta: Cummins B6.7, 200-360 hp, 520-750 lb-ft na stronie i 600-800 lb-ft w karcie; Cummins L9, 260-360 hp i 860-1 150 lb-ft na stronie, do 450 hp i 1 250 lb-ft w karcie. Skrzynie biegów: automatyczne Allison 2000 i 3000 Series, manualne Eaton Fuller 6-biegowa i 10-biegowa, a w karcie także 10-biegowa, w pełni zautomatyzowana skrzynia manualna Eaton Fuller Advantage. Masa całkowita pojazdu 20 000-54 600 lb w podsumowaniu strony, 17 999-54 700 lb w jej konfiguracjach podwozia i 21 500-54 700 lb w karcie; maksymalna GCWR 52 000 lb z B6.7 i 80 000 lb z L9. Osie przednie 8 000-14 700 lb; osie tylne 13 500-30 000 lb pojedyncze i 34 000-40 000 lb w tandemie. Rozstawy osi 128-311 cali w karcie. Zbiorniki paliwa od 40 do 140 galonów i zbiorniki DEF od 5 do 16,5 galona. Żaden z przejrzanych dokumentów International nie podaje masy własnej, wymiarów całkowitych, wartości w kilowatach ani w niutonometrach, rozpoczęcia produkcji ani wcześniejszych generacji MV Series.

Krótkie odpowiedzi

W jakich konfiguracjach osi występuje International MV?
4x2, 6x4.
Jaką skrzynię biegów ma International MV?
Skrzynia biegów: Skrzynie automatyczne Allison 2000 i 3000 Series (HS, EVS, RDS, MH); skrzynie manualne Eaton Fuller 6- i 10-biegowe; w pełni zautomatyzowana skrzynia manualna Eaton Fuller Advantage 10-biegowa w karcie danych ze stycznia 2026 r..

Artykuły, w których występuje model International MV

Inne modele International w tym serwisie

Źródła

  1. MV Series (product page) — International Motors
  2. MV Series spec sheet 2024–25 (TAD24006, January 2026) — International Motors
  3. MV Series Snowplow spec sheet (TAD24011, January 2026) — International Motors
  4. MV Series Dry Van spec sheet (TAD24007, January 2026) — International Motors
  5. MV Series Utility spec sheet (TAD24008, January 2026) — International Motors
  6. MV Series Boom spec sheet (TAD24009, January 2026) — International Motors
  7. MV Series Recovery spec sheet (TAD24010, January 2026) — International Motors